Joga dla dosz - test na dosze

 

dosze w jodze

test na dosze


Test na dosze


Proszę, podejdź do niego uczciwie wobec siebie, odsuwając na bok jakiekolwiek kompleksy, koloryzowanie rzeczywistości, albo obniżanie poczucia własnej wartości. Jeśli nie jesteś czegoś pewien, weź lusterko, przyjrzyj się swojemu ciału: paznokciom, włosom, skórze, oczom. Zastanów się nad Twoim trawieniem, problemami skórnymi, alergiami, i wszystko dokładnie tutaj wpisz. Test możesz wydrukować. Test będzie bardziej wiarygodny jeśli wypełnisz go szczerze. Jest tylko dla Ciebie. Mimo dziwnej tendencji dzisiejszych czasów, do ustalania preferowanych typów atrakcyjności wśród ludzi, zwłaszcza celebrytów, chcę ci napisać, że żadna dosza nie jest tą najlepszą, i wybraną. Każda dosza na swoje WADY i ZALETY. A każdy z nas jest połączeniem wszystkich TRZECH dosz, tylko dominujących w różnych proporcjach. Człowiek nigdy nie jest czysta doszą Pitta, albo Kapha. Zawsze tkwi w nas każdy z tych trzech "pierwiastków". Więc nie traktujmy tego testu jak oceny własnego ciała, albo jakiegoś wyścigu po "doskonałość". Bądź szczery ze sobą.

W książkach i internecie jest bardzo dużo testów. Ja mogę polecić Wam trzy ze stron:

1.  https://www.mantra.pl/zdrowie/ajurweda/test-prakriti-vikriti

oraz

2.  https://a-ajurweda.pl/pl/test

3. https://agnieszkawielobob.pl/ajurweda-prakriti-test/

Test ze strony mantra.pl jest najbardziej obszerny i szczegółowy, zawiera aż 2 części określające prakriti i vikriti. Pozostałe dwa testy są krótsze. Doradzam Wam wykonanie wszystkich i porównanie wyników. 

Są przyzwoicie ogarnięte, a żeby je dobrze wypełnić, należy powtórzyć to kilka razy spisując sobie każdy wynik. Jeśli wyniki będą mniej więcej podobne (czyli np. , tak jak u mnie najwięcej Vata, mniej Pitta, i  najmniej Kapha - czyli za każdym razem podobne proporcje w ilości danej doszy, tyle samo procent 1,2 czy trzeciego typu za każdym razem), to oznacza, że test nam się zgadza (jest bardzo prawdopodobny i zgodny z ajurwedą).


Przykładowo moja część prakriti z mantra.pl

test na dosze z mantra.pl


oraz vikriti.


test na dosze z mantra.pl

Zapisz sobie jaką doszą jesteś? Ile w Tobie Vata : Pitta : Kapha. 

Za moment rozpoczniemy praktykę na przywrócenie równowagi rozchwianym elementom naszych typów konstytucyjnych. 

Do zobaczenia na następnym spotkaniu Warsztatów JOGI DLA DOSZ!

Komentarze

Popularne posty