JOGA POWIĘZI - POZIOM I




Łagodne i bardziej dynamiczne wersje asan - ulga dla pospinanego ciała.


Joga powięziowa, ulga w napięciach taśm powięziowych.

  Efekt naszej sesji jogi powięzi - odczuwalne rozluźnienie napięć występujących po bocznych stronach ciała, w ramionach, przedramionach i barkach - od pracy przed komputerem, w plecach - lędźwiach, między łopatkami, karku, szyi; w nogach: zewnętrzne strony ud, tyły nóg, przodu ud.

  Pracujesz przy biurku czy na stojąco? Dużo siedzisz przed komputerem? Zokrąglasz plecy jadąc autobusem, nadwyrężasz zginacz kciuka obciążając mięśnie przedramion scrollując na komórze? Wysuwasz podbródek do przodu, i od mało wygodnej, wciąż tej samej pozycji czujesz ból w szyi?
W wolnych chwilach dużo biegasz, dźwigasz sztangi na siłowni, i jeszcze raz biegasz godzinami po betonie? Jesteś najlepszy we wszystkim - "naj" w zawodach MTB, za kierownicą, w przeciążaniu mięśni i stawów podczas każdego sportu? Czas na ulgę dla powięzi i chwilkę relaksu (zrozumienia) dla własnego ciała. Daj mu cas na regenerację. Daj mu czas na ulgę. Daj mu czas.

 

Obydwie części sesji jogi powięzi

 

 

  Joga powięzi część I

 

 

 

Joga powięzi część II

 

 

  • Jeśli jakaś asana powoduje nadmierne napięcia, dyskomforty, nie możesz jej wykonywać, po prostu ją omiń i ćwicz dalej. 
  • Podczas menstruacji unikaj skrętów i asan z uciskaniem na brzuch. W ciąży skonsultuj się ze swoim lekarzem, które asany przyniosą rozluźnienie, unikaj skrętów i ucisku na brzuch, oraz skłonów z głową w dole i psa z głową w dół. W ciąży zalecane są specjalnie dedykowane zajęcia jogi dla kobiet w ciąży. W menstruacji unikaj również Parivrtta Trikonasana (pozycji skręconego trójkąta) a w pozycji budowania mostu - Setu bandha sarvangasana ułóż klocek na płasko pod kością krzyżową, żeby nie obciążać lędźwi.
                                          

***

Komentarze

Popularne posty