środa, 2 sierpnia 2017

Pracować nad szczęściem...

  SZCZĘŚCIE.
SPOKÓJ.
PRAKTYKA = PRACA NAD SOBĄ Z DUŻYM ZROZUMIENIEM I MIŁOŚCIĄ.Jak stać się szczęśliwym w swoim życiu we współczesnych, "pędzących" czasach?
Kilka prostych rad. TYLKO PRAKTYCZNYCH z życia wziętych.


1. ZAAKCEPTUJ SIEBIE

Swoje wady, charakter, wygląd, wybrana wcześniej życiową drogę, wszystko to czego nie da się zmienić. Kompleksy wywal do kosza i zutylizuj. Ciesz się życiem i chwilą. Wyjdź ze swojej szczelnie oklejającej ciało i mózg skorupy. Zauważ jak piękny jest świat na zewnątrz i ile jeszcze przed Tobą do zrobienia. Skup się na działaniu, a nie na rozpamiętywaniu przeszłości i wypunktowywaniu swoich wyimaginowanych wad.

2. SŁUCHAJ

Wyjdź na miasto i posłuchaj innych ludzi. Naucz się słuchać, zamiast ciągle mówić. Wydobywając z ust potoki słów, zapominamy co tak naprawdę chcemy ludziom przekazać. Zatracamy sens ich znaczenia. Współcześnie za dużo mówimy o sobie, nie potrafiąc słuchać innych. Stąd przerywane rozmowy, wtrącanie się w cudze zdania i wzajemne przekrzykiwanie.
SPRÓBUJ choć przez jeden dzień uważnie słuchać innych. Ze zrozumieniem.

3. ZMIENIAJ

Stopniowo, bez presji i depresji. To co da się jeszcze kształtować. Przyszłość. To co przed Tobą. Podejmuj decyzje zgodne z tym co myślisz, czego pragniesz nie krzywdząc przy tym innych i siebie. Wsłuchaj się w siebie nie bazując na bezkrytycznym naśladowaniu innych.

4. PRACUJ
  • Nad charakterem i tym co można w nim jeszcze zmienić.
  •  Nad codzienną zdolnością do wyłączania się ze stresującego życia, pracy, zdarzeń. Pracuj nad relaksowaniem się bez nieustannego wysilania umysłu i dręczenia go milionem spraw (np. medytacją, pranayamą, nawet krótką praktyką asan z ulubionym podkładem muzycznym w tle).
  • Nad czasem wolnym i tym co lubisz w nim robić. Pasją, która może stać się medytacją w działaniu, oczyszczeniem umysłu, ignorowaniem uporczywych myśli i oazą relaksu.
  • Nad czasem tylko dla siebie. Bez publiki. Bez zmuszania się do bycia wszędzie na raz. Bądź obecny w swoim życiu. Wyłącz komputer, facebooka i messengera. Uspokój umysł.

5. OGRANICZ NIEPOTRZEBNY STRES
  • Pozwól  mózgowi ODPOCZĄĆ psychicznie od zamartwiania się, przeładowania informacjami i emocjami.
  • Nie przejmuj się drobnostkami tylko naprawdę wartymi wzbudzania mocnych emocji faktami.
  • Zaakceptuj fakt, że żyjesz w dużym społeczeństwie nie mając wpływu na decyzje innych ludzi, i nie warto się z nimi spierać o byle bzdury. Warto być asertywnym lecz nie trzymać długo i nie rozpamiętywać konfliktów, konfrontacji, urazów i dziwnych zachowań ludzi. Nie warto pielęgnować złości i zazdrości.
  • Odstaw facebooka i publikowanie kolejnej fotki z wakacji albo imprezy. 
WYBIERZ KSIĄŻKĘ i skup umysł na słowie drukowanym. Zrób sobie emocjonalno - intelektualny DETOKS.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na razie tyle. Więcej w następnych wpisach;-).
Lećcie na spacer!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

TOP