sobota, 27 maja 2017

BIżuteria DIY - wykorzystaj to co masz w domu!

DZIEŃ TWÓRCZY!

   Wisior "RED & NAVY CODE". Doskonale pasuje zarówno do biurowego stylu, jak i do białej koszulki i podartych jeansów w dziury. Klasyczny i modny, z nutką szaleństwa. Założysz go do szarawarów, legginsów, krótkiego topika i długiej tuniki. Idealny na każda okazję;-)). Dawno nieodkurzone, zachomikowane gdzieś w szufladach, pudełkach, KORALE odzyskują "drugie życie". Według zasady "reduce, REUSE, recycle" - tym razem REUSE - użyj ponownie, zastanów się zanim coś bezmyślnie wyrzucisz na śmietnik. Planecie Ziemi nie przysłuży się rozrastająca się ilość śmieci, ani nieustanne kupowanie plastikowych, chińskich wisiorków, tak modnych każdego sezonu w sieciówkach.

  Najlepiej jest tworzyć samemu. Przecież to MY, LUDZIE, kreujemy mody, trendy, inspiracje. Nie pozwól by robił to ktoś za ciebie. Nie płyń bezmyślnie z prądem najnowszych trendów myśląc, iż musisz wykupić (=MIEĆ TERAZ!!!) wszystko co modne lub przecenione w sklepie.

   MOŻESZ wrócić do źródła inspiracji i kreatywności z dzieciństwa. Odkurzyć szuflady. Poszukać rzeczy w domu, a potem zrobić coś tak przepięknego, co będzie inspiracją nawet dla wielkich kreatorów mody. Pamiętaj, w każdym z nas drzemie ukryty potencjał artysty.   Wzorowałam się na ciekawym wisiorze, który zauważyłam w sklepie z odzieżą. Stwierdziwszy, że  nie kupię kolejnej błyskotki, postanowiłam jeszcze raz  w domu wszystkie starsze, "niechciane", dawno zachomikowane w pudełeczkach koraliki, zawieszki, rzemyki, włóczkę, guziczki i skarby.

  Łatwo jest coś kupić. Bez zastanowienia. Tak po prostu.
Trudniej zrobić samemu. Postarać się. Wymyślić wzór. Tworząc dać się porwać kreatywności.
  Pamiętaj, że Ty sam/a możesz zrobić coś "z niczego". Stworzyć coś nowego. Wyjść poza oklepane schematy modowe, i mieć satysfakcję z artystycznej pracy;-).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

TOP