piątek, 19 maja 2017

Vinyasa kreatywna - sesja wzmacniająca brzuchy!


   Mocna rozgrzewka - powitania słońca. Wzmacnianie mięśni nóg. Skuteczne wzmacnianie mięśni brzucha i praca nad stabilizacją tułowia. Rzeźbienie ładnego brzuszka to skutek uboczny. Tym razem asany pomieszałam z ćwiczeniami znanymi z zajęć pilates.

  Joga to nie tylko wolne tempo ćwiczeń,  z którym kojarzy się osobom preferującym dynamiczne formy zajęć. Dzisiaj zobaczysz, że połączenie jogi z pilates potrafi nieźle zmęczyć. Czasami pot leci strugami, a Ty przy okazji detoksykujesz organizm.

    Dlaczego dużo komend? Mój sposób na równomierne rozwijanie mięśni całego ciała to kontakt z własnym ciałem, wsłuchiwanie się w potrzeby organizmu, skupione, płynne ruchy. Podobnie jak w Tai Chi, świadomość ruchu, mocnych stron, ograniczeń, kondycji własnego ciała w danym momencie, w którym trenuję kalistenikę, praktykuję jogę, ćwiczę pilates, masuję tkankę powięziową.
Bądź cały czas w kontakcie ze swoim ciałem nie rozpraszając uwagi. Niech znikną wszystkie hałasy i pozostałe bodźce dookoła. Nie przywiązuj się do żadnych myśli. Po prostu "PŁYŃ" przez każdy ruch, przez praktykę jogi. Jeśli już ćwiczysz, praktykujesz, jesteś w danym ruchu, baw się tym, odetchnij na chwilę, nie wracaj ciągle do rzeczywistości poza tym miejscem, aktywnością i ta chwilą. Nie ważne są sprawy do załatwienia, ani to co już się wydarzyło. Istnieje "TERAZ", i jesteś TUTAJ - "SO HUM".


CEL

   Sesja doskonale przygotowuje nas do wykonywania pozycji odwróconych ( m.in salamby sirsasany, czyli stania na głowie). Wzmacniamy mięśnie brzucha, które biorą udział w utrzymywaniu prostego i stabilnego tułowia podczas utrzymywania się w inwersjach. Z pewnością będzie pomocna dla osób chwiejących się podczas unoszenia kolan w górę i prostowania nóg przy salambie sirsasanie. Oczywiście sesja jest dla osób bez przeciwwskazań medycznych do wykonywania zaprezentowanych tutaj asan. Nie wykonuj podczas okresu (mocna praca mięśni brzucha, ściskanie brzucha), ciąży, wszelkich problemach z układem krwionośnym, nerwowy, trawiennych, osteoporozie, cukrzycy, zaburzeniach równowagi i zawrotach głowy, tendencji do omdleń i wrażliwości na zmiany ciśnienia atmosferycznego, nie wykonuj po kontuzjach i przy przeciążeniu stawów kolanowych, bioder i kostek, nie wykonuj jeśli cierpisz na dyskopatie.

  Osoby uprawiające crossfit i kalistenikę, z pewnością skorzystają z zaprezentowanej dzisiaj sesji jogi;-)).
 LOKAH SAMASTAH SUKHINO BHAVANTU!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

TOP