czwartek, 18 maja 2017

Sesja vinyasy przygotowująca do pozycji odwróconych - wzmacnianie mięśni tułowia i brzucha


  Moja propozycja. Stopniowe, płynne, w końcu dynamiczne i mocne rozgrzanie ciała. Asany stabilizujące tułów - vasisthasany, navasana, deski, delfin. Asany wzmacniające mięśnie brzucha: m. prosty, mm.skośne, m. poprzeczny brzucha. Nic dodać, nic ująć.

  Przeciwwskazania - bardzo poważne- nad i niedociśnienie, ciąża, osteoporoza, problemy z sercem, osoby po kontuzjach, po operacjach, z przeciążeniami kolan, kostek i bioder, z dyskopatiami na całej długości kręgosłupa, z tendencjami do zwichnięć w kostkach, kolanach, problemami w stawach biodrowych oraz w nadgarstkach (zespół cieśni nadgarstka), z dużymi wadami wzroku, oraz z wszelkimi problemami uniemożliwiającymi uczestniczenie w sesji. Przed każdą sesją na tym blogu, skonsultuj się z lekarzem.

   Cel sesji - wzmocnienie mięśnie tułowia (mięśnie pleców, stabilizacja łopatek), stabilizacja obręczy barkowej, wzmocnienie mięśni ramion, mięśni brzucha (praca nad płaskim i jednocześnie silnym brzuchem), wszystkie grupy mięśni nóg (łydki, uda, pośladki, wzmocnienie mięśni głębokich przy kręgosłupie). Przygotowanie tułowia i brzucha do pozycji odwróconych - mocne ramiona, barki, plecy, brzuch - utrzymywanie wyprostowanego, stabilnego tułowia podczas pracy nad inwersjami (salamba sirsasana, sarvangasana).  \  Sami zobaczcie:-).


   Tworzenie sesji było fantastyczną zabawą. Kreatywne wykorzystanie asan jogi oraz wybranych ćwiczeń z zajęć pilates... Świat jest pełen możliwości, a życie jest piękne. Każda sesja jogi to niesamowite wyzwanie. Każdy trening funkcjonalny, pilates, aerobowy, to moment w życiu, w którym wykorzystujesz nieskończoną ilość interesujących zestawień pozycji...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

TOP