niedziela, 30 kwietnia 2017

Życie, hejt, lans i prawdziwa TY

 BĄDŹ SOBĄ. TO CO W ŻYCIU NAJWAŻNIEJSZE....

 Tak wiele hejtowania w internecie, życiu, obgadywana za plecami. Rozmawiałam ostatnio z młodszą siostrą, jedną noga będącą jeszcze w liceum. Młode pokolenie, z pozoru niewzruszone, jest o wiele bardziej zestresowane niż osoby wkraczające w wiek średni. Dzieci milenium przejmują się wszystkim, pragnąć aprobacji otoczenia. Chcą być lubiani, lajkowani, bo to wpływa na lepszy wizerunek wśród najbliższego otoczenia rówieśników, a w przyszłości przekłuje się na sukces zawodowy. Z pogoni za najlepszymi wynikami,ocenami, idealnym wyglądem i statusem społecznym, rodzą się depresje, frustrację lęki. Nie tędy droga. Dzisiejszy świat zwariował. Liczy się nieustanna opinia innych ludzi, pogoń za ideałem, bycie uwielbianym w każdych kręgach.
Przejmowanie się każdym hejtem, krytyką oraz dążenie do nadążania za modą i technologią, często jest przyczyną kompletnego "wypalenia" w dziedzinie, w której działasz.

NIE WARTO!

  Czas zwolnić. Zignorować milion opinii na swój temat. Wyłączyć z wyścigu szczurów.
Poznać siebie i wybrać garstkę osób, tych najbliższych, krytykujących i chwalących konstruktywnie, z których opinią naprawdę chcesz się liczyć. Czas przystopować na moment. Rozwijać się w swojej dziedzinie życia i działania, w Twoim własnym tempie, nie zazdroszcząc innym. Pamiętaj, że zazdrość, prędzej czy później, zgubi każdego. Nie warto. Jeśli jesteś w czymś dobry i mocno pracujesz, cierpliwie!!!, nad osiągnięciem swojego celu, to w końcu się uda. Nie warto zgubić zasad i prawdziwego siebie gdzieś po drodze wielkiej wędrówki za marzeniami. Chwile, które przeżywasz, są najważniejsze. Warto zwolnić i świadomie rejestrować najważniejsze momenty w życiu, bez pośpiechu oraz uciekania myślami do tego co będzie w przyszłości.

JOGA

W praktyce jogi liczy się Twój własny świat. Na macie jesteś sam ze swoim ciałem, ucząc się wyczuwać każdy ruch, temperując emocje, jednocześnie je przeżywając. Stopniowo porządkujesz swoje życie, nabierając dystansu do wielu spraw. Joga wycisza. Joga to nie wyścig.
Każde ciało jest inne. Każdy z nas porusza się zupełnie inaczej. Nie ma szablonów, i nie warto na siłę wtłaczać się w taki szablon. Chcesz być kimś innym? Podziwiasz idealnie wyrzeźbioną dziewczynę w skąpym topie, która zobaczyłaś na okładce magazynu damskiego, i która ma niesamowicie popularnego bloga i filmiki? Zejdź na własną matę, zapomnij i zacznij od siebie. Wróć do swojego życia. Bez rywalizacji z kimś innym. Odnajdź swoje zalety i wady. Polub swoje ciało, umysł, a pokochasz swoją duszę, uświadamiając sobie jakie masz w życiu szczęście będąc właśnie sobą. Nie potrzebujesz nieustannie dorównywać innym. Bądź sobą.

Praktykuj jogę dla siebie. Naucz się poruszać w swoim własnym, niewymuszonym przez presję innych ludzi tempie. Zaakceptuj sposób w jaki się poruszasz. Pokochaj siebie. Joga to coś więcej niż ciało. Oprócz zdrowia i kondycji, pracujesz również nad wnętrzem, emocjami, koncentracją, spokojem umysłu, opanowaniem, poznawaniem siebie, wybaczaniem, siłą, niekrzywdzeniem, byciem autentycznym dla siebie samego i innych ludzi. Pamiętaj o tym!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

TOP