sobota, 15 kwietnia 2017

Joga na Youtube - moje ulubione joginki z internetu!

   Joga w domu, joga przed ekranem laptopa. Temat znany i lubiany. Część osób chętnie wybiera ten sposób praktykowania, nie mając dostępu do szkoły jogi, mieszkając z daleka od wielkich metropolii, lub po prostu podróżując często, nocując z przenośną, lekką matą w hotelach.
Osobiście nie polecam uczyć się jogi przez internet. Uważam, że praktykowanie z filmikami na YOUTUBE jest dobrą alternatywą, tylko dla osób już średnio, bądź zaawansowanych, oraz TYLKO PRAKTYKUJĄCYCH REGULARNIE W SZKOŁACH JOGI. Słodko płynące słowa z głośnika, kolorowa postać w skąpym topie na ekranie laptopa, nie zastąpi wprawnych korekt nauczyciela oraz obserwowania asan podczas sesji w większej grupie osób. Najbardziej efektywnie uczymy się przez ruch, obserwację innych, dotyk podczas korekty, motywację w większej grupie osób. Homo Sapiens Sapiens to istota społeczna. Najszybciej wiedze przyswaja w grupie. I basta!Skład zatem pomysł na dzisiejszy wpis?

  Chciałam pokazać Wam najlepsze sesje jogi online. Często chcemy praktykować w domu, z braku czasu lub innych powodów. I tak będziemy przeglądać youtube, w poszukiwaniu czegoś ciekawego. Warto zatem od razu kliknąć w sprawdzone linki, i przenieść się do świata udanych sesji jogi.
Na youtube jest mnóstwo przeróżnych propozycji. Niektóre nie warte uwagi. Inne na pierwszy rzut oka wyglądają znakomicie, lecz niezupełnie się sprawdzają. Są płynne vinyasy, dynamiczne ashtangi, mocne Iyengar. Sesje, które dzisiaj wybrałam, wiele razy przepraktykowałam sama, i z punktu widzenia nauczyciela jogi VINYASA, dostrzegam ich sens, płynność, doskonałe przeprowadzenia oraz widzę pływ ich pozytywnych efektów na swoją praktykę jogi.

P.S
Z pewnością trochę joginów zapragnie energicznej praktyki w trakcie Wielkanocy. Przygotowania, pęd, gotowanie, sprzątanie, latanie... Wszystkie te sprawy powodują, że chcemy się na chwilkę zaszyć w swojej własnej przestrzeni z matą. Odetchnąć.  Zajrzyjcie wtedy do mnie na bloga.
 ;-)

Zapraszam!


Hana Lukac:

  1. 40 min Intermediate Vinyasa Flow < klik>.
  2. 50min Intermediate Shoulder Opening Vinyasa Flow < klik>.
  3. 60 Minute Intermediate Hip Opening Vinyasa Flow <klik>.
 Lesley Fightmaster:

Znana już w całym internecie z darmowych sesji jogi, które z resztą prowadzi znakomicie. Więcej na stronie Lesley: http://www.fightmasteryoga.com/.
  1.  Yoga HIIT for Core With Fightmaster Yoga <klik>.
  2.  Heart-pumping cardio yoga flow: Free Yoga With Fightmaster Yoga - polecam zaawansowanym.
  3. Yoga Body Workout: Free Yoga Class (Vinyasa Yoga 45 min) - wyjątkowo fajny flow! 
  
Briohny Smyth 

Największa ostatnio gwiazda jogi, Z powodzeniem ściga Kino MacGregor. Briohny ma wyjątkowo silne ciało. Jej vinyasa słynie z akrobatycznych wręcz połączeń asan. Ja wybrałam nieco spokojniejsze sesje prezentowane przez tą nauczycielkę;-)).


  1. 30-Minute Power Vinyasa Flow <klik>.
  2. Strength Flow: Power Vinyasa Yoga Class with Briohny Smyth <klik>.
  3. 30 Minute Energizing Power Vinyasa Flow with Briohny Smyth <klik>.
  4. Ostatnie wskazówki przygotowujące ciało do stania na rękach - jako dodatek dla osób wykonujących już swobodnie stanie na głowie oraz kruka (Bakasanę) - stanie na rękach: https://www.youtube.c3 tips for handstands for beginners <klik>.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

TOP