poniedziałek, 3 kwietnia 2017

Energising, warming Vinyasa Flow - prosta sesja

    Polecana (najbardziej) typom Kapha i (nico mniej )Vata. Gorące z natury Pitty, może za bardzo podgrzać. U Kaphy, podniesie metabolizm, wypoci toksyny i uruchomi kreatywność z chęcią do aktywnego spędzenia dnia. Vaty powinny skupić się na mocnym "połączeniu z ziemią", czyli pilnować by podeszwy stóp były przez cały czas dobre doklejone do maty i nie odrywały się ich krawędzie. Jeśli jesteś typem Vaty, który totalnie odpływa myślami daleko, będąc w nieustannym, wiosennym rozkojarzeniu, ta sesja nie jest dla Ciebie.

     Sesję stabilizującą, dryfujące w przestrzeniach wyobraźni Vaty, nagram w następnym tygodniu. W klasycznej sesji "uziemiającej" i dającej mocne poczucie stabilizacji, Vaty powinny wykonywać głównie pozycje stojące i stojące równoważne. W stojących )Virabhadrasana I, II, Parsvakonasana, Trikonasana, Uttkatasana, Tadasana - pozostajemy na 3 do 5 oddechów.  Czyli, możesz wykonać tą sesję, będąc typem Vata, lecz tylko wtedy, gdy przez dłuższy czas ćwiczyłeś jogę w wolniejszym tempie, i jesteś osobą dobrze skoncentrowaną na zadaniach dnia codziennego, mocno stojąca na ziemi, bez lęków, rozchwianych emocji i poczucia wyobcowania w tym momencie życia.

   Dzisiaj sesję rozgrzewająca polecam głównie Kaphą. Jeśli macie problemy z odcinkiem lędźwiowym oraz kolanami i nadgarstkami, nie wchodźcie do pozycji koła - Urdhva Dhanurasana oraz nie wykonujcie świecy - Salamba Sarvangasana i Halasany.

Zapraszam:-)

 Część I

Film nakręcono w Centrum Joga


 Część II

  •  Matsyasanę (rybę) wykonujesz tylko wtedy, gdy zdecydujesz się zrobić świecę (Salambę sarvangasanę). 
  • Zamiast świecy można wykonać Viparitę Karani na macie, z klockiem pod kością krzyżową, z nogami na ścianie lub Supta Baddhakonasanę z wałkiem pod plecami.
  •  po pozycji szczęśliwego dziecka, przejdź do savasany i odpocznij w relaksie dowolną ilość czasu, tyle ile potrzebujesz.

Film nakręcono w Centrum Joga

LOKAH SAMASTAH SUKHINO BHAVANTU

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

TOP