poniedziałek, 10 kwietnia 2017

Energetyczna Vinyasa flow morning - sesja dla doshy KAPHA i VATA

  Dzisiejsza sesja poranna mocno rozgrzewa uelastyczniając całe ciało. Dla doshy kapha wymarzona! Pobudzi metabolizm, przyczyniając się do redukcji tkanki tłuszczowej. Doenergetyzuje ciało rozbudzając umysł poranną dawną energii. Wszystkim doshą kapha polecam pozostawianie w relaksacji na krótko. Dzisiejsze połączenie asan to wyjątkowy flow, płynny i mocno rozgrzewający.
Dla Vat w sesji zawarłam dużo pozycji stojących i równoważnych, jednakże może się okazać, że potrzebujesz zwolnić tempo i skoncentrować się bardziej na pozostawaniu stabilnym w każdej z asan. Niektóre Vaty będą zachwycone, zwłaszcza osoby potrzebujące dłuższego "rozbiegu" wczesną, ranną porą. Vaty powinny odpocząć w relaksacji - savasanie, nawet do 15 -stu minut. Ostrożnie z mostkami i kołem! Do tej pozycji wchodzą tylko osoby, które dobrze ją znają i wykonują, nie czując napięć w odcinku krzyżowym i lędźwiowym pleców, oraz bez dyskopatii i problemów z nadgarstkami, kolanami i biodrami.Sesje stanowią bardziej inspirację, niż wirtualną platformę" ćwiczebną", i przeznaczone są dla osób bez przeciwwskazań od lekarza,ćwiczących jogę bardzo regularnie od przynajmniej 3-4 lat. Jeśli nie ćwiczyłeś nigdy jogi, lub chodzisz na nią nieregularnie, cierpisz na poważne schorzenia, jesteś po kontuzjach, nie powinieneś ćwiczyć jogi bez konsultacji z lekarzem. Osoby początkujące powinny ćwiczyć jogę w szkole, a nie samodzielnie z youtube.


W części I sesji, na początku wykonuję oddech naprzemienny przez lewą i prawą dziurkę nosa" Nadi Shodana". Można pominąć go i wykonywać oddechy przez nos licząc do 4 na wdechu oraz z wydechem. Po 10-ciu oddechach, spróbuj wydłużyć wydech licząc do 6-ciu.Wydechu nie wydłużają osoby mające niskie ciśnienie.
Nadi Shodana uspokaja umysł i niepotrzebne emocje. Skutecznie wycisza polepszając koncentrację. Dzięki temu oddechowi, można skupić się na swoim własnym organizmie, na ruchach połączonych z oddechem w Vinyasie. Vinyasa oznacza płynne połączenie ruchów z oddechami. Dokładną ich synchronizację, bez wstrzymywania oddychania, bez zastanawiania się nad pozycją. Wszystko płynie - flow.  Na początku zrobiłam dość długa rozgrzewkę, przed rozpoczęciem powitań słońca. Taka rozgrzewka pozwala rozgrzać mięśni i odpowiednio naoliwić stawy. Przygotowuje organizm do większego wysiłku, jakim będzie powitanie słońca. Rozgrzewkę rozwijam stopniowo, pracują w płaszczyźnie czołowej, w której najlepiej rozgrzewać ciało i przygotować kręgosłup do ćwiczenia jogi.

A teraz do dzieła!


Film nakręcono w Centrum Joga
Film nakręcono w Centrum Joga

Film nakręcono w Centrum Joga

Film nakręcono w Centrum Joga

Film nakręcono w Centrum Joga

Film nakręcono w Centrum Joga


LOKAH SAMASTAH SUKHINO BHAVANTU!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

TOP