piątek, 24 marca 2017

Poranna Vinyasa Flow - sekwencja mocno budząca ciało

Wiosnę witamy wszyscy w energią i ulgą. Wreszcie ciepełko. Można rozkoszować się spacerami w promieniach słońca. Drzewa i krzewy budzą się do rozmnażania, puszczając pierwsze pąki. Krokusy na trawnikach. Pocałunki par w metrze. Wszystko odżywa.

  • Wiosna to czas dominacji doszy kapha ( dominujące 2 elementy - woda i ziemia). Wiosną przyroda budzi się do życia. Wracają deszcze. Gleba staje się ciężka, pulchna i wilgotna. Pojawiają się pąki na drzewach i krzewach. To czas dynamicznego wzrostu i rozmnażania, cza pobierania wszelkich składników odżywczych.
 W lekkiej, porannej, orzeźwiającej vinyasie rodzaj pracy w asanach  to sattviczny i radżasowy. Sesję jak zwykle kieruję do osób zaawansowanych w praktyce jogi.

Cel - lekkość połączona z płynnością w każdym ruchu. Koncentruj się na płynnym połączeniu oddechu z ruchem. Po prostu "płyń" przez sekwencję. Po wykonaniu całej sesji (patrz również na filmiki z relaksacją), poczujesz się lekko i świeżo. Ciało pozostanie do energetyzowane przez cały dzień.
Sekwencja porannaMedytacja w padmasanieLOKAH SAMASTAH SUKHINO BHAVANTU!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

TOP